Leírás
Malachit hatásai:
- védelmez
- immunrendzser eősítés
- fokozza a képzelőerőt, döntőképességet
- hozzájárúl a DNS és a sejtek felépítésének erősítésében
- kitartás
- negatív energiák csökkentése
- sugárzás ellen
Buddha ókori bölcs a buddhizmus meghatározó alakja. Kelet-Indiában élt és tanított, valamikor az i. e. 6. és 4. század között. A buddha szó jelentése „a felébredett” vagy "a megvilágosodott". A buddhizmusban úgy tartják, hogy végtelen számú buddha létezett korábban és végtelen számú fog még létezni a jövőben is. A legtöbb buddhista hagyományban Gautama Sziddhárthát tekintik korunk legmagasabb rendű buddhájának.
Legfőbb tanításait a "négy nemes igazság" foglalja össze:
- az emberi élet lényegében szenvedéssel teli teli (dukkha = "a dolgok nem kielégítő volta, ami szenvedést okoz")
- e szenvedés oka az emberi önzés és vágyakozás
- van egy út, amellyel megszabadulhatunk az önzéstől és vágyakozástól
- a megszabaduláshoz az ún. "nemes nyolcrétű ösvény” vezet: a helyes szemlélet, a helyes gondolkodás, a helyes beszéd, a helyes cselekvés, a helyes élet, a helyes törekvés, a helyes vizsgálódás, a helyes elmélyedés.
A malát, vagyis az imafüzért mantrázás, imádkozás során használjuk. 108 szemből áll, így nem kell számolni a mantra zengetése közben az ismétlések számát. A mala használata igen egyszerű. Vedd a jobb kezedbe. Keresd meg a bojtot, ezt guruszemnek is hívjuk. Kezdd mondani, vagy zengetni a mantrát, majd minden ismétlés után léptess egyet a malán. Úgy a legegyszerűbb, ha a mutatóujjadra fekteted a malát és a hüvelykujjaddal húzol egy szemet magad felé ismétlésenként. A bojt lesz az utolsó szem, így akkor is érzed, hogy a végére értél, ha csukott szemmel végzed a gyakorlatot.
A mala használata, az alapanyagául szolgáló kövek, fák és magvak, illetve az ezekkel végzett lelki munka és mantrázás a szellemre és a lélekre hatnak. Felhívjuk a figyelmedet rá, hogy ez nem gyógyszer, nem minősül gyógyításnak és gyógykezelésnek. Úgy tartjuk, hogy a lélek és a szellem helyzete, állapota hatással van a fizikai testünk egészségére. Ép testben ép lélek, ép lélekben ép test. Dolgozzunk önmagunkon, végezzük a lelki feladatokat, mantrázzunk, meditáljunk, járjunk az önismeret útján. Gondoskodjunk a szellemünk jó energetikai szintjéről.