Leírás
Shirdi Sai Baba (1838-1918) elismert spirituális mester, fakír volt. A hívei szentként, avatárként tisztelték. Muszlim és hindu hívei is voltak, nem tudjuk teljesen biztosan, hogy ebben az életében melyik vallás állt közelebb hozzá. Ő úgy tartotta, hogy ez nem is igazán fontos. Ami igazán számít, az az, hogy a tudatosság isteni útját járjuk.
Shirdi Sai Baba máig nagyon népszerű, Indiában különösképpen, de világszerte is számos követője van. A múlandó dolgokat nem tartotta sokra, sokkal inkább az önmegvalósítás, a beteljesedés volt a fókuszában. A szerelemről, megbocsátásról, mások segítéséről, adakozásról, elégedettségről, belső békéről, hitről tanított. Nem különböztette meg az embereket a vallásuk, vagy kasztjuk szerint. Tanaiban a hinduizmus és a muszlim vallás tanait ötvözte.
A mosét, ahol lakott, Dwarakamayinak nevezte el. Mindkét vallás eszköztárát használta, Shirdiben temették el. Az egyik legfőbb mondása, „Egy Isten mindenek felett” a muszlim és szúfi hitvilágból ered. Másik ismert mondása: „Higgy bennem és az imád válaszra talál”. Hitvallása: „Isten a királyunk”.
Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtett minket. Tekintsünk hát szeretettel és tisztelettel Istenre, hogy a tőle kapott szeretet és tisztelet magasabb szintre emelhessen minket. Ahogy Isten energiája jelen van bennünk, úgy van lehetőségünk hitet és szeretetet teremteni. A jó gondolkodással életet és teret adunk az emelkedésnek.
Az isteni energia megélésének számos lehetősége van. Gondolhatunk itt az imára, szent szolgálatra, meditációra. India ősi világában úgy tartják, hogy az imák, szent hangok, mantrák ismétlése, zengetése feltölt minket az isteni szeretet rezgésével.
Az adott Istenség képe emeli az imák erejét.
A különböző indiai Istenségek más-más vágyat, óhajt, könyörgést fogalmaznak meg. Mindegyik más célra koncentrál, más energiát teremt a környezetünkben.
Érdemes úgy kiválasztani, hogy a teremtésünk, a vágyaink szerinti élethelyzetet segítsék és támogassák.
A képet kitehetjük falra, akár bekeretezve, de kerülhet például házi oltárra, szentélyre is.
A kép mérete:12,5-17,5 cm.