Leírás
Shirdi Sai Baba (1838 – 1918. október 15-én halt meg), Shirdi Sai Baba néven is ismert, indiai spirituális tanítómester és fakír volt , szentnek tartották , akit hindu és muszlim bhakták egyaránt tiszteltek életében és halála után.

Életéről szóló beszámolók szerint Sai Baba az "én megvalósításának" fontosságát hirdette, és bírálta a "romlandó dolgok iránti szeretetet". Tanításai a szeretet, a megbocsátás, a mások segítése, a jótékonyság, a megelégedettség, a belső béke, valamint az Isten és a Guru iránti odaadás erkölcsi kódexére összpontosítanak . Hangsúlyozta az igazi Satgurunak való meghódolás fontosságát , aki az isteni tudathoz vezető utat taposva át tudja vezetni a tanítványt a spirituális növekedés dzsungelében.
Sai Baba elítélte a valláson vagy kaszton alapuló megkülönböztetést. Az, hogy muszlim vagy hindu volt-e, továbbra sem világos, de a megkülönböztetésnek magának az embernek nem volt jelentősége. Tanításai a hinduizmus és az iszlám elemeit ötvözték a hindu Dwarakamayi nevet adta a mecsetnek, amelyben élt, mind hindu, mind muszlim rituálékat gyakorolt, és mindkét hagyományból merített szavakat és alakzatokat használt.
Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtett minket. Tekintsünk hát szeretettel és tisztelettel Istenre, hogy a tőle kapott szeretet és tisztelet magasabb szintre emelhessen minket. Ahogy Isten energiája jelen van bennünk, úgy van lehetőségünk hitet és szeretetet teremteni. A jó gondolkodással életet és teret adunk az emelkedésnek.
Az isteni energia megélésének számos lehetősége van. Gondolhatunk itt az imára, szent szolgálatra, meditációra. India ősi világában úgy tartják, hogy az imák, szent hangok, mantrák ismétlése, zengetése feltölt minket az isteni szeretet rezgésével.
Az adott Istenség képe emeli az imák erejét.
A különböző indiai Istenségek más-más vágyat, óhajt, könyörgést fogalmaznak meg. Mindegyik más célra koncentrál, más energiát teremt a környezetünkben.
Érdemes úgy kiválasztani, hogy a teremtésünk, a vágyaink szerinti élethelyzetet segítsék és támogassák.
A képet kitehetjük falra, akár bekeretezve, de kerülhet például házi oltárra, szentélyre is.
A bhaktákhoz intézett kedvenc mondásai közé tartozott: „Nézz rám, és én is rád nézek” és „ Allah tera bhala karega ” ( Isten megáld téged). A bhakták szerint Dattatreya hindu isten avatárja volt.
Mérete:22,5x30,5 cm
Paraméterek
Képviselt istenség | Laksmi |
Kép mérete | A4 (21 cm x 30 cm ) |